r Obchody rocznicowe zbrodni katyńskiej w Katowicach

Obchody rocznicowe zbrodni katyńskiej w Katowicach

W dniu 12 kwietnia 2019 roku na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przed Grobem Policjanta Polskiego – Miejscem Pamięci Narodowej, odbyły się obchody 79. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Organizatorami uroczystości było Ogólnopolskie Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 r. i Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

IMG 20190412 120540

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11 przed Grobem Policjanta Polskiego, w którym spoczywają prochy nieznanego policjanta II RP – Ofiary Zbrodni Katyńskiej.

IMG 20190412 124730

W obchodach uczestniczyli członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. przybyli z całego kraju i zagranicy oraz członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Posterunek Policji Państwowej pow. nowatorskiego” z Nowego Targu w umundurowaniu historycznym. Ponadto wśród zaproszonych gości byli m.in.: Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kamil Bracha, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński wraz ze swoim Pierwszym Zastępcą insp. Romanem Rabsztynem, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta, Zastępca Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka, Dyrektor Biura Historii i Tradycji Policji KGP nadkom. Krzysztof Musielak oraz Zastępca Komendanta Służby Ochrony Państwa płk SOP Robert Nowakowski,  Wiceprezydent Katowic Mariusz Skiba, kadra kierownicza Śląskiego Garnizonu Policji i innych garnizonów z kraju, przedstawiciele NSZZ Policjantów i pracowników cywilnych Policji, delegacje służb mundurowych i instytucji, władz państwowych województwa i samorządowych województwa śląskiego, delegacja SMS Rekord w Bielsku-Białej pod opieką Grzegorza Laszczaka.

IMG 20190412 120720

Sebastian Sikora i „bojówka” Legii Warszawa

Licealista z klasy pierwszej okazał się najlepszym recenzentem w kwietniowej edycji Konkursu na recenzję.

Ważna informacja - badania lekarskie

Informujemy, że Nasz Klub, śladem lat ubiegłych nadal będzie organizował badania lekarskie dla naszych zawodników. Informujemy, że BTS Rekord...

Ważna informacja dla uczniów - kandydatów do klas pierwszych naszego Liceum 3-4 letniego MS BTS Rekord

Z uwagi na planowane w naszym CS Rekord treningi zespołów Ukrainy, USA oraz Nigerii, które przygotowują się do meczów rozgrywanych w naszym...

Obchody rocznicowe zbrodni katyńskiej w Katowicach

W dniu 12 kwietnia 2019 roku na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przed Grobem Policjanta Polskiego – Miejscem Pamięci...

Dzień otwarty SMS

W dniu 11 maja 2019 r. zapraszamy rodziców i uczniów na DZIEŃ OTWARTY naszej SMS.