r Zwycięzcą ostatniej edycji zostaje…

Zwycięzcą ostatniej edycji zostaje…

Coś się zaczyna, coś się kończy. Zdążyliśmy już dzisiaj z niekłamaną radością powitać rok szkolny 2019/2020, lecz czas jeszcze na pożegnania.

Dziesiątą nagrodą zamykamy trwający od września Konkurs na recenzję. Tym razem do gratulacji dla zwycięzcy dołączamy także wyrazy współczucia, bowiem dylemat związany z wyborem filmu, na który szczęśliwiec spożytkuje swoje bilety, jest nie mały. Reprodukcja kultowego Króla Lwa, Woody Allen, czy może Quentin Tarantino z Rafałem Zawieruchą na hollywoodzkim ekranie? Z tym pytaniem zmierzyć się będzie musiał… Sebastian Sikora, od jutra dumny uczeń klasy II liceum.

Skoro ostatnia, to i wyjątkowa. Sebastian jako pierwszy z uczestników podjął się zadania zaprezentowania w swojej recenzji aż trzech utworów, stanowiących początek sagi, składającej się z siedmiu powieści. Ponadto, rok czasu czytaliśmy wyłącznie pochlebne opinie. Także w tym aspekcie tekst Sebastiana różni się od pozostałych, gdyż licealista napisał: „Jeżeli ktoś nie jest się fanem Johna Flanagana, to nie polecam mu tej sagi. Prawdą jest, że poziomem nie dorównuje poprzedniej serii zatytułowanej Zwiadowcy”.

Klasycznie, w celu przeczytania całej recenzji odsyłamy do zakładki Po lekcjach uczniowie polecają, znajdującej się na dole naszej strony internetowej. Dziękujemy za owocny rok współpracy wszystkim zaangażowanym pisarzom. Życzymy Wam jak najliczniejszych sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym, a także pozostawiamy Was ze słowami Franka Zappy, które mamy nadzieję, że będą towarzyszyć Wam przez wiele lat nauki i nie tylko…

„Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty”

INFORMACJA O NABORZE DO KLASY IV i V SPMS REKORD

DRODZY RODZICE! W dniu 03.06.2020 (środa) o godz. 16:00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych Rodziców na spotkanie z Dyrekcją SMS Rekord w...

Nowe terminy treningów selekcyjnych

UWAGA! Ważna wiadomość dla kandydatów do klas I LO MS Rekord oraz 4 i 5 klasy SP MS Rekord.

Wspólnie z Grupą Rekord dla ratownictwa medycznego

Niemal co piąty zakażony koronawirusem to pracownik służby zdrowia. Niestety, województwo śląskie ma najwięcej zakażeń w Polsce. Wspomóż...

Egzaminy sprawnościowe

Testy sprawności ukierunkowanej i specjalnej w piłce nożnej zgodne z wytycznymi PZPN realizowane będą podczas egzaminów sprawnościowych:

WRACAMY (POMAŁU) DO TRENINGÓW!

Od poniedziałku 4 maja br., zawodnicy i trenerzy Beskidzkiego Towarzystwa Sportowego Rekord wznawiają zajęcia treningowe.