r Zwycięzcą ostatniej edycji zostaje…

Zwycięzcą ostatniej edycji zostaje…

Coś się zaczyna, coś się kończy. Zdążyliśmy już dzisiaj z niekłamaną radością powitać rok szkolny 2019/2020, lecz czas jeszcze na pożegnania.

Dziesiątą nagrodą zamykamy trwający od września Konkurs na recenzję. Tym razem do gratulacji dla zwycięzcy dołączamy także wyrazy współczucia, bowiem dylemat związany z wyborem filmu, na który szczęśliwiec spożytkuje swoje bilety, jest nie mały. Reprodukcja kultowego Króla Lwa, Woody Allen, czy może Quentin Tarantino z Rafałem Zawieruchą na hollywoodzkim ekranie? Z tym pytaniem zmierzyć się będzie musiał… Sebastian Sikora, od jutra dumny uczeń klasy II liceum.

Skoro ostatnia, to i wyjątkowa. Sebastian jako pierwszy z uczestników podjął się zadania zaprezentowania w swojej recenzji aż trzech utworów, stanowiących początek sagi, składającej się z siedmiu powieści. Ponadto, rok czasu czytaliśmy wyłącznie pochlebne opinie. Także w tym aspekcie tekst Sebastiana różni się od pozostałych, gdyż licealista napisał: „Jeżeli ktoś nie jest się fanem Johna Flanagana, to nie polecam mu tej sagi. Prawdą jest, że poziomem nie dorównuje poprzedniej serii zatytułowanej Zwiadowcy”.

Klasycznie, w celu przeczytania całej recenzji odsyłamy do zakładki Po lekcjach uczniowie polecają, znajdującej się na dole naszej strony internetowej. Dziękujemy za owocny rok współpracy wszystkim zaangażowanym pisarzom. Życzymy Wam jak najliczniejszych sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym, a także pozostawiamy Was ze słowami Franka Zappy, które mamy nadzieję, że będą towarzyszyć Wam przez wiele lat nauki i nie tylko…

„Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty”

Spotkanie z Panią Urszulą Moździerz

13 i 20 listopada 2019 roku gościliśmy w naszej szkole - emerytowaną nauczycielkę geografii, autorkę podręczników i podróżniczkę - Panią...

Święto Niepodległości 11 listopada

Z okazji Święta Niepodległości społeczność naszej szkoły włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod patronatem MEN - "Do hymnu", o...

Wizyta Rafała Sonika

W ostatni wtorek tj. 22 października do naszej szkoły zawitał gość specjalny. Osobistość ta jest nam sportowcom znana przede wszystkim ze...

Przewodniczący samorządów uczniowskich

W roku szkolnym 2019/2020 przewodniczącym samorządu uczniowskiego Szkoły Podstawowej został Mikołaj Mojeszczyk, zaś jego zastępcą Piotr...

Dzień Chłopca

30.09.2019 r. - w Szkole Mistrzostwa Sportowego- obchodziliśmy Dzień Chłopaka.