r Wizyta Rafała Sonika

Wizyta Rafała Sonika

W ostatni wtorek tj. 22 października do naszej szkoły zawitał gość specjalny. Osobistość ta jest nam sportowcom znana przede wszystkim ze swoich startów w największych wyścigach na naszym globie, ale jest on także przedsiębiorcą i filantropem. Rafał Sonik, bo to właśnie o nim mowa poświęcił nam trochę czasu we wtorkowe popołudnie by opowiedzieć swoją historię i odpowiedzieć na nurtujące nas pytania.

Rano w szkole znalazł się quad pana Rafała, którym przemierzał Amerykę Południową. Atrakcja cieszyła się zainteresowaniem przede wszystkim młodszej części uczniów lecz starsi także spoglądali z zaciekawieniem na niecodzienny element otoczenia szkolnego korytarza. Przez resztę dnia dało się wyczuć lekkie poruszenie i podekscytowanie świadomością spotkania tak zacnej osoby. Pracownicy Rekordu od wczesnych godzin porannych nie mieli chwili wytchnienia, ponieważ musieli przygotować całe centrum sportu rekordu na wizytę Rafała Sonika. Przed samą szkoła pojawiło się nawet miejsce do lądowania dla helikoptera, którym przyleciał do nas nasz gość.

Podczas rozmowy dowiedzieliśmy się m.in. jak to jest podczas kilkuset kilometrowych tras dzień po dniu, w jaki sposób przygotowuje się on do zawodów oraz jak wyglądały początki przedsiębiorcze pana Rafała.

Sebastian Sikora, klasa II LO

Spotkanie z Panią Urszulą Moździerz

13 i 20 listopada 2019 roku gościliśmy w naszej szkole - emerytowaną nauczycielkę geografii, autorkę podręczników i podróżniczkę - Panią...

Święto Niepodległości 11 listopada

Z okazji Święta Niepodległości społeczność naszej szkoły włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod patronatem MEN - "Do hymnu", o...

Wizyta Rafała Sonika

W ostatni wtorek tj. 22 października do naszej szkoły zawitał gość specjalny. Osobistość ta jest nam sportowcom znana przede wszystkim ze...

Przewodniczący samorządów uczniowskich

W roku szkolnym 2019/2020 przewodniczącym samorządu uczniowskiego Szkoły Podstawowej został Mikołaj Mojeszczyk, zaś jego zastępcą Piotr...

Dzień Chłopca

30.09.2019 r. - w Szkole Mistrzostwa Sportowego- obchodziliśmy Dzień Chłopaka.