r LO SMS Rekord uczestniczy w projekcie ERASMUS PLUS

LO SMS Rekord uczestniczy w projekcie ERASMUS PLUS

Wyrównanie szans w wykorzystaniu technologii komunikacyjno-informatycznych w procesie uczenia się i nauczania... 

Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego "Rekord" uczestniczy w projekcie programu Unii Europejskiej ERASMUS PLUS na lata 2015-2017. 

Projekt dotyczy kooperacji na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk. "Wyrównanie szans w wykorzystaniu technologii komunikacyjno-informatycznych w procesie uczenia się i nauczania (Closing the gap in ICT)" - tak zatytułowane jest przedsięwzięcie, które oferuje, m.in.: 

  • lekcje i materiały dydaktyczne (np. podręczniki, filmiki edukacyjne) na platformie edukacyjnej Moodle;
  • zadania dla uczniów;
  • narzędzia diagnostyczne (np. kwestionariusze, testy);
  • samokształcenie uczniów;
  • zaliczanie zadań i testów na odległość;
  • umieszczanie dodatkowych ćwiczeń na platformie e-learningowej.

Partnerami są szkoły z rozmaitych europejskich krajów, m.in.: Profesionalna Tehnicheska Gimnazia (Bułgaria); David Roentgen Schule (Niemcy); Colegiul Tehnic "Petru Poni" (Rumunia); Epaggelmatiko Lykeio Thivas (Grecja); Panevezys Margarita Rimkevicaite technological school (Litwa); Karatay IMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Turcja); Instituto Di Istruzione Superiore "O.M. Corbino" (Włochy) oraz Nystromska Skolan (Szwecja). 

Projekt przyczyni się nie tylko do ulepszania procesu dydaktycznego, ale też do diagnozowania i zapobiegania niepowodzeniom szkolnym. O szczegółach projektu opowie Pan Krzysztof Bąk - nauczyciel języka angielskiego w SMS "Rekord". Rozmowę opublikujemy w przyszłym tygodniu. 

   

 

 

Wybory do samorządu uczniowskiego

W ubiegłym tygodniu odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Jest to dla wszystkich uczniów ważne wydarzenie, podczas...

BYŁ BIAŁO-ZIELONY, JEST BIAŁO-CZERWONY

Doczekaliśmy reprezentacyjnego debiutu Alana Czerwińskiego!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

W dniu dzisiejszym, 1 września 2020 roku, dyrektor szkoły, pani Anita Gańczarczyk, wraz z prezesem SMS BTS Rekord, Januszem Szymurą, oficjalnie...

WAŻNE! Wytyczne dotyczące bezpiecznego funkcjonowania szkoły

Zarządzenie nr 1-2020/2021 dyrektora SP i LO BTS „Rekord” Zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS dla szkół i placówek od 1 września...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września (tj. wtorek) na krytej trybunie boiska głównego "Rekordu".