r Marek Sokołowski w naszej szkole!

Marek Sokołowski w naszej szkole!

Klasa III gimnazjum i jej projekty edukacyjne... 

28.03.2018 r. klasa III gimnazjum zaprezentowała w auli szkolnej efekty swoich kilkumiesięcznych prac. Uczniowie, podzieleni na pięć grup, podjęli - w ramach projektów edukacyjnych - rozmaitą tematykę. Słuchacze, przede wszystkim uczniowie klasy VII SP i II gimnazjum, dowiedzieli się m.in.: o sile marzeń na przykładzie drużyny Kuloodpornych; o sytuacji życiowej i edukacyjnej rówieśników z Kenii; o trudach i przygodach związanych z pełnieniem roli arbitra piłkarskiego. Można było także usłyszeć wiele ciekawych rzeczy na temat mechanizmów reklamy od starożytności po czasy współczesne. 

                     

Nie zabrakło również specjalnych gości. Bohaterem jednego z projektów był Marek Sokołowski - legenda bielskiej piłki, wieloletni kapitan Podbeskidzia z dorobkiem 307 meczów w Ekstraklasie, który przyjął zaproszenie i zaszczycił wszystkich swoją obecnością. Wpierw uczniowie przedstawili statystyki, pokazali filmik z najpiękniejszymi bramkami, po czym byliśmy świadkami konferencji z prawdziwego zdarzenia. Pytania zadawali i organizatorzy, i uczniowie. - Dziękuję Wam za zaproszenie i prezentację. Jest mi naprawdę bardzo miło. Doceniam Wasze zaangażowanie i pasję - przyznał Marek Sokołowski.

                   

Po kilku godzinach wykładów, prezentacji, słuchania wywiadów i wątków muzycznych, przyszedł czas podsumowania. W tej części głos zabrała Pani Dyrektor Bożena Rogolińska: - Gratuluję Wam z całego serca. Przygotowaliście bardzo atrakcyjne, wzruszające i pouczające projekty. Cieszę się, że w zaprezentowanych tematach otworzyliście się na innych. Tych, którym często trudniej i gorzej od nas. Naprawdę trudno wyróżnić mi jeden projekt, bowiem wszystkie były przygotowane i przedstawione w profesjonalny sposób.

Uczniowie, wychowawca i trener klasy III gimnazjum chcą bardzo podziękować wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu projektów edukacyjnych. Dziękujemy Nauczycielom (w szczególności Panu Błażejowi Jaszczurowskiemu), Rodzicom, Gościom i tym, którzy są dla nas ciągłą inspiracją. Szacunek! 

                   

 

        

Znamy laureata grudniowej edycji Konkursu na recenzję!

Dwa bilety do kina na wybrany film otrzymuje Sebastian Sikora z klasy I LO.

Zebranie z rodzicami

Zebrania z rodzicami odbędą się dnia 11 stycznia /piątek/ o godz. 17.15.

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, życzymy Państwu ciepłych i radosnych chwil, spędzonych w rodzinnym gronie oraz uśmiechu, towarzyszącemu...

Finał "Szlachetnej Paczki"

Nasza szkoła postanowiła, jak rok temu, dołączyć do akcji "Szlachetna Paczka".

Kraina Czarów przy Startowej

W ubiegłym tygodniu najmłodszych uczniów SMS Rekord spotkała miła niespodzianka. Klasy IV-VI SP miały okazję przenieść się do bajkowej...