r Wyłoniliśmy kolejnego zwycięzcę!

Wyłoniliśmy kolejnego zwycięzcę!

Konkurs na recenzję – nagrodę za listopad otrzymuje Paweł Pechciński z klasy VIII SP.

Niedawno na naszej stornie wystartował nowy cykl zatytułowany Inny PUNKt widzenia. W pierwszym odcinku Mateusz Antczak podjął temat muzyki disco polo, wspominając o niechętnym sięganiu przez piłkarzy po trudne w interpretacji utwory. W swojej pracy przytoczył on przykład ekscentrycznego Bohemian Rhapsody Queenu... Mamy szybką odpowiedź! Paweł Pechciński wyłamał się z tej zasady i zrecenzował film dokumentalny, opowiadający historię właśnie tego zespołu. Uczeń klasy VIII SP wyraził swój podziw dla lidera grupy, a także ścieżki dźwiękowej rozbrzmiewającej w produkcji, pisząc: „Rzeczą odgrywającą bardzo ważną rolę w filmie, zaraz obok Freddiego, są oryginalne utwory artystów, które wzbogacają odbiór. W tym miejscu zachęcam do obejrzenia filmu w kinach, w których akustyka jest lepsza, niż w domowych warunkach. Naprawdę warto.” Cała recenzja Pawła w zakładce Po lekcjach uczniowie polecają. Zapraszamy do lektury!

Przyznaliśmy nagrodę za najlepszą recenzję w lutym

W szóstej edycji naszego Konkursu na recenzję nagrodę za najlepszą pracę otrzymuje Dawid Olszowski z klasy II liceum. Dwa bilety do kina na...

Znający ordynację, lecz stroniący od ordynarności

W ubiegły wtorek w naszej szkole odbył się I etap ogólnopolskiego konkursu pod nazwą Wybieram Wybory, sprawdzającego wiedzę licealistów na...

Echa Erasmusa

W latach 2015-2018 nasza szkoła wzięła udział w projekcie pod tytułem: ,,Closing  the gap in ICT’’  którego  głównym celem...

W STYCZNIU NAJLEPSZY BYŁ…

Nagrodę w styczniowej edycji Konkursu na recenzję otrzymuje Sebastian Sikora.

Recenzja sztuki pt. "Makbet" w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej - dyskusja

Teatr Polski w Bielsku-Białej od 18 marca 2016 roku wystawia - zmorę i utrapienie wszystkich uczniów - Makbeta Williama Szekspira. Kultowa...