r Kraina Czarów przy Startowej

Kraina Czarów przy Startowej

W ubiegłym tygodniu najmłodszych uczniów SMS Rekord spotkała miła niespodzianka. Klasy IV-VI SP miały okazję przenieść się do bajkowej krainy objętej murami naszej szkoły. Całość postanowiła zrelacjonować dla nas, występująca w roli Księżniczki Dominika Chomiuk.

alicjaW dniu 27.11.2018 w naszej szkole świętowaliśmy Andrzejki inspirowane historią Alicji w Krainie Czarów. W ciągu kilku godzin nasza szkoła przemieniła się za sprawą p. Aleksandry Kawy (Alicji), p. Dominiki Malik (Damy Kier) oraz dziewczyn w różnym wieku w miejsce pełne wyzwań dla uczniów z klas IV-VI. Po krótkiej odprawie, odbywającej się na parterze, przedstawieniu przez Alicję reguł gry, zdeterminowani zawodnicy, przechodząc przez malutkie drzwiczki, znaleźli się na polu gry.  Podzieleni na kilkuosobowe grupy, przystępowali do zadań przygotowanych w salach lekcyjnych. Czekały tam na nich różnorodne wyzwania, rozpoczynając od tych, wymagających własnej inwencji twórczej u Kapelusznika i Królika (tworzenie własnych kapeluszy), przez szyfry Gąsienicy, aż po układ taneczny w sali Białej Królowej i Rycerza. Dużym entuzjazmem cieszyły się również zadania, polegające na zapamiętywaniu wzorów. A wszystko to przy akompaniamencie muzyki z filmu o Alicji, pozwalającej uczniom przenieść się do magicznego świata.

alicja2

Które zadanie najbardziej przypadło wam do gustu?

Chłopcy z klasy VI – Tymoteusz Sekuła oraz Jakub Stwora - zgodnie uważają, że najciekawszy był labirynt oraz układ taneczny.

Jak oceniacie całe przedsięwzięcie? Czy chcielibyście więcej tego typu wydarzeń w naszej szkole? 

Zadając to pytanie nie spodziewałam się takiego entuzjazmu: „Było świetnie! Jasne, że tak!”

Jak według was spisały się w swoich niecodziennych rolach wasze Nauczycielki oraz starsze koleżanki?

„Nie spodziewaliśmy się, aż takiego poziomu ich przygotowania. Stroje, zadania… naprawdę było ciekawie” - mówili zgodnie Tymek i Kuba.

Jak zapewniają uczniowie oraz nauczyciele, zabawa była przednia. Rozrywka połączona z nauką w towarzystwie Damy Kier to nie lada gratka dla młodych piłkarzy. Przecież nigdy nie jesteśmy zbyt starzy, żeby choć na chwilę oderwać się od codzienności  i wpaść przez króliczą norę do cudownej bajkowej rzeczywistości. W książce pt. Opowieści z Narnii przeczytać możemy takie zdanie: „Pewnego dnia będziesz jednak dostatecznie stara, aby znowu do bajek wrócić.”

alicja3

alicja4

W maju, romantyzm

W przedostatniej edycji Konkursu na recenzję najlepszy okazał się Mateusz Flaka z II klasy liceum. Laureat postanowił zrecenzować obejrzaną na...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się we wtorek 18 czerwca.

Wyniki rekrutacji LO BTS REKORD

Poniżej przedstawiamy listę uczniów rocznika 2003 i 2004.

Wykład dr Anny Mandreli

W dniu 31.05.2019r. odbył sie w auli Szkoły Mistrzostwa Sportowego REKORD w Bielsku-Białej wykład Pani dr Anny Mandreli - "Duchowość i...

Wyniki rekutacji

Wyniki rekrutacji do Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego BTS REKORD zostaną ogłoszone dnia 10 czewca.