r Kraina Czarów przy Startowej

Kraina Czarów przy Startowej

W ubiegłym tygodniu najmłodszych uczniów SMS Rekord spotkała miła niespodzianka. Klasy IV-VI SP miały okazję przenieść się do bajkowej krainy objętej murami naszej szkoły. Całość postanowiła zrelacjonować dla nas, występująca w roli Księżniczki Dominika Chomiuk.

alicjaW dniu 27.11.2018 w naszej szkole świętowaliśmy Andrzejki inspirowane historią Alicji w Krainie Czarów. W ciągu kilku godzin nasza szkoła przemieniła się za sprawą p. Aleksandry Kawy (Alicji), p. Dominiki Malik (Damy Kier) oraz dziewczyn w różnym wieku w miejsce pełne wyzwań dla uczniów z klas IV-VI. Po krótkiej odprawie, odbywającej się na parterze, przedstawieniu przez Alicję reguł gry, zdeterminowani zawodnicy, przechodząc przez malutkie drzwiczki, znaleźli się na polu gry.  Podzieleni na kilkuosobowe grupy, przystępowali do zadań przygotowanych w salach lekcyjnych. Czekały tam na nich różnorodne wyzwania, rozpoczynając od tych, wymagających własnej inwencji twórczej u Kapelusznika i Królika (tworzenie własnych kapeluszy), przez szyfry Gąsienicy, aż po układ taneczny w sali Białej Królowej i Rycerza. Dużym entuzjazmem cieszyły się również zadania, polegające na zapamiętywaniu wzorów. A wszystko to przy akompaniamencie muzyki z filmu o Alicji, pozwalającej uczniom przenieść się do magicznego świata.

alicja2

Które zadanie najbardziej przypadło wam do gustu?

Chłopcy z klasy VI – Tymoteusz Sekuła oraz Jakub Stwora - zgodnie uważają, że najciekawszy był labirynt oraz układ taneczny.

Jak oceniacie całe przedsięwzięcie? Czy chcielibyście więcej tego typu wydarzeń w naszej szkole? 

Zadając to pytanie nie spodziewałam się takiego entuzjazmu: „Było świetnie! Jasne, że tak!”

Jak według was spisały się w swoich niecodziennych rolach wasze Nauczycielki oraz starsze koleżanki?

„Nie spodziewaliśmy się, aż takiego poziomu ich przygotowania. Stroje, zadania… naprawdę było ciekawie” - mówili zgodnie Tymek i Kuba.

Jak zapewniają uczniowie oraz nauczyciele, zabawa była przednia. Rozrywka połączona z nauką w towarzystwie Damy Kier to nie lada gratka dla młodych piłkarzy. Przecież nigdy nie jesteśmy zbyt starzy, żeby choć na chwilę oderwać się od codzienności  i wpaść przez króliczą norę do cudownej bajkowej rzeczywistości. W książce pt. Opowieści z Narnii przeczytać możemy takie zdanie: „Pewnego dnia będziesz jednak dostatecznie stara, aby znowu do bajek wrócić.”

alicja3

alicja4

Przyznaliśmy nagrodę za najlepszą recenzję w lutym

W szóstej edycji naszego Konkursu na recenzję nagrodę za najlepszą pracę otrzymuje Dawid Olszowski z klasy II liceum. Dwa bilety do kina na...

Znający ordynację, lecz stroniący od ordynarności

W ubiegły wtorek w naszej szkole odbył się I etap ogólnopolskiego konkursu pod nazwą Wybieram Wybory, sprawdzającego wiedzę licealistów na...

Echa Erasmusa

W latach 2015-2018 nasza szkoła wzięła udział w projekcie pod tytułem: ,,Closing  the gap in ICT’’  którego  głównym celem...

W STYCZNIU NAJLEPSZY BYŁ…

Nagrodę w styczniowej edycji Konkursu na recenzję otrzymuje Sebastian Sikora.

Recenzja sztuki pt. "Makbet" w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej - dyskusja

Teatr Polski w Bielsku-Białej od 18 marca 2016 roku wystawia - zmorę i utrapienie wszystkich uczniów - Makbeta Williama Szekspira. Kultowa...