r Znamy laureata grudniowej edycji Konkursu na recenzję!

Znamy laureata grudniowej edycji Konkursu na recenzję!

Dwa bilety do kina na wybrany film otrzymuje Sebastian Sikora z klasy I LO.

Sebastian zdecydował się zrecenzować jedną z książek cyklu Wojciecha Drewniaka zatytułowanego Historia bez Cenzury. Autor znany głównie ze swojego kanału youtubowego, zaciekawił naszego ucznia nietypowym spojrzeniem na wydarzenia z przeszłości, o czym świadczą słowa: „Ja sam jestem pod wrażeniem pracy Wojciecha Drewniaka. Aby tak wspaniale przedstawiać historię, trzeba mieć niespożyte pokłady entuzjazmu oraz talentu”. Licealista zwrócił także uwagę, na aspekt patriotyczny utworu, pisząc: „Rzeczą, według mnie najważniejsza, jest fakt, że wszystkie opowieści zawarte na kartach tej książki dotyczą czegoś, dla nas – Polaków, szczególnie istotnego. Mówią o walce za ojczyznę i wolność, którą w XXI w. powinniśmy bardzo doceniać..”

Zapraszamy do odwiedzenia zakładki Po lekcjach uczniowie polecają, gdzie znajduje się cały tekst. Zachęcamy także do dalszego wysłania prac na nasz adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i życzymy powodzenia przyszłym zwycięzcom!

Przyznaliśmy nagrodę za najlepszą recenzję w lutym

W szóstej edycji naszego Konkursu na recenzję nagrodę za najlepszą pracę otrzymuje Dawid Olszowski z klasy II liceum. Dwa bilety do kina na...

Znający ordynację, lecz stroniący od ordynarności

W ubiegły wtorek w naszej szkole odbył się I etap ogólnopolskiego konkursu pod nazwą Wybieram Wybory, sprawdzającego wiedzę licealistów na...

Echa Erasmusa

W latach 2015-2018 nasza szkoła wzięła udział w projekcie pod tytułem: ,,Closing  the gap in ICT’’  którego  głównym celem...

W STYCZNIU NAJLEPSZY BYŁ…

Nagrodę w styczniowej edycji Konkursu na recenzję otrzymuje Sebastian Sikora.

Recenzja sztuki pt. "Makbet" w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej - dyskusja

Teatr Polski w Bielsku-Białej od 18 marca 2016 roku wystawia - zmorę i utrapienie wszystkich uczniów - Makbeta Williama Szekspira. Kultowa...