r W STYCZNIU NAJLEPSZY BYŁ…

W STYCZNIU NAJLEPSZY BYŁ…

Nagrodę w styczniowej edycji Konkursu na recenzję otrzymuje Sebastian Sikora.

Pierwszoklasista ponownie udowodnił swoją umiejętność sprawnego pisania i tym razem postanowił przybliżyć nam postać niezwykle ważną dla historii naszego państwa, lecz nie zawsze docenianą za swoje zasługi. Być może wynika to faktu, że żołnierz nie brzydził się nielegalną, przemytniczą działalnością, która także nie umknęła uwadze Sebastiana Sikory. Mowa o Janie Zumbachu - dowódcy wszystkim znanego Dywizjonu 303, który swoje losy zawarł w autobiografii zatytułowanej Ostatnia walka.

Wszystkich gorąco zachęcamy do przeczytania recenzji w zakładce Po lekcjach uczniowie polecają, a także dzieła polskiego żołnierza… bo jak stwierdził Sebastian: „Nie musisz być pasjonatem historii czy batalistyki. Te opowieści na pewno Cię rozbawią, wprowadzą w stan zadumy, jak również zmuszą do refleksji”. W tym miejscu zachęcamy także naszych uczniów do zgłaszania kolejnych prac! Czekamy na Wasze teksty!

Dzień otwarty SMS

W dniu 11 maja 2019 r. zapraszamy rodziców i uczniów na DZIEŃ OTWARTY naszej SMS.

DRODZY RODZICE - INFORMACJA O NABORZE DO KLASY IV SPMS REKORD

W dniu 25.04.2019 o godz. 18.00 zapraszamy Rodziców młodych "rekordzistów" oraz Rodziców młodych zawodników roczników 2009 i 2010 z...

Wojciech Fabia marcowym zwycięzcą

W minionym miesiącu najlepszym recenzentem okazał Wojciech Fabia, który ocenił powieść W księżycową jasną noc autorstwa Williama Whartona.

Przyznaliśmy nagrodę za najlepszą recenzję w lutym

W szóstej edycji naszego Konkursu na recenzję nagrodę za najlepszą pracę otrzymuje Dawid Olszowski z klasy II liceum. Dwa bilety do kina na...

Znający ordynację, lecz stroniący od ordynarności

W ubiegły wtorek w naszej szkole odbył się I etap ogólnopolskiego konkursu pod nazwą Wybieram Wybory, sprawdzającego wiedzę licealistów na...