r W STYCZNIU NAJLEPSZY BYŁ…

W STYCZNIU NAJLEPSZY BYŁ…

Nagrodę w styczniowej edycji Konkursu na recenzję otrzymuje Sebastian Sikora.

Pierwszoklasista ponownie udowodnił swoją umiejętność sprawnego pisania i tym razem postanowił przybliżyć nam postać niezwykle ważną dla historii naszego państwa, lecz nie zawsze docenianą za swoje zasługi. Być może wynika to faktu, że żołnierz nie brzydził się nielegalną, przemytniczą działalnością, która także nie umknęła uwadze Sebastiana Sikory. Mowa o Janie Zumbachu - dowódcy wszystkim znanego Dywizjonu 303, który swoje losy zawarł w autobiografii zatytułowanej Ostatnia walka.

Wszystkich gorąco zachęcamy do przeczytania recenzji w zakładce Po lekcjach uczniowie polecają, a także dzieła polskiego żołnierza… bo jak stwierdził Sebastian: „Nie musisz być pasjonatem historii czy batalistyki. Te opowieści na pewno Cię rozbawią, wprowadzą w stan zadumy, jak również zmuszą do refleksji”. W tym miejscu zachęcamy także naszych uczniów do zgłaszania kolejnych prac! Czekamy na Wasze teksty!

Echa Erasmusa

W latach 2015-2018 nasza szkoła wzięła udział w projekcie pod tytułem: ,,Closing  the gap in ICT’’  którego  głównym celem...

W STYCZNIU NAJLEPSZY BYŁ…

Nagrodę w styczniowej edycji Konkursu na recenzję otrzymuje Sebastian Sikora.

Recenzja sztuki pt. "Makbet" w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej - dyskusja

Teatr Polski w Bielsku-Białej od 18 marca 2016 roku wystawia - zmorę i utrapienie wszystkich uczniów - Makbeta Williama Szekspira. Kultowa...

Bądź widoczny! Szkolenie Erasmus+

Końcem ubiegłego roku nasza szkoła reprezentowana była na międzynarodowym szkoleniu realizowanym w ramach programu Erasmus+. Pani Dominika Malik...

Przy tablicy - zdolni, na parkiecie - utalentowani

Z trochę innej perspektywy, spod tablicy i z boiska, o biało-zielonych 14-latkach krótka opowieść filmowa.