r Wojciech Fabia marcowym zwycięzcą

Wojciech Fabia marcowym zwycięzcą

W minionym miesiącu najlepszym recenzentem okazał Wojciech Fabia, który ocenił powieść W księżycową jasną noc autorstwa Williama Whartona.

„Wybrałem utwór pod tytułem W księżycową jasną noc, w której autor zawarł część wspomnień z okresu drugiej wojny światowej. Akcja powieści rozgrywa się na tyłach frontu w Ardenach w grudniu 1944 roku, gdzie sześciu Amerykanów musi zmierzyć się z okrucieństwami, jakie niesie za sobą konflikt zbrojny” – napisał uczeń drugiej klasy liceum. Jak widać, militarne tematy wyjątkowo pociągają „Rekordzistów”. Wojtek stwierdził również, że: „Wharton przekazał tę historię w bardzo zrozumiały dla czytelnia sposób. Wielokrotnie posłużył się kolokwializmami, dzięki którym w dobitniejszy sposób ukazał tragiczną sytuację chłopców. (…) Według mnie, jest to niezwykle przenikająca oraz dająca do myślenia opowieść o bezsensie wojny i życiu młodych ludzi, którzy muszą odnaleźć się w zupełnie nowej, niezmiernie trudnej rzeczywistości”. Brzmi ciekawie.

Cały tekst licealisty znajduje się w zakładce Po lekcjach uczniowie polecają. Już teraz zapraszamy do przeczytania nagrodzonej pracy, a pozostałych recenzentów zachęcamy do dalszego udziału w naszej zabawie.

Sebastian Sikora i „bojówka” Legii Warszawa

Licealista z klasy pierwszej okazał się najlepszym recenzentem w kwietniowej edycji Konkursu na recenzję.

Ważna informacja - badania lekarskie

Informujemy, że Nasz Klub, śladem lat ubiegłych nadal będzie organizował badania lekarskie dla naszych zawodników. Informujemy, że BTS Rekord...

Ważna informacja dla uczniów - kandydatów do klas pierwszych naszego Liceum 3-4 letniego MS BTS Rekord

Z uwagi na planowane w naszym CS Rekord treningi zespołów Ukrainy, USA oraz Nigerii, które przygotowują się do meczów rozgrywanych w naszym...

Obchody rocznicowe zbrodni katyńskiej w Katowicach

W dniu 12 kwietnia 2019 roku na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przed Grobem Policjanta Polskiego – Miejscem Pamięci...

Dzień otwarty SMS

W dniu 11 maja 2019 r. zapraszamy rodziców i uczniów na DZIEŃ OTWARTY naszej SMS.