r Wojciech Fabia marcowym zwycięzcą

Wojciech Fabia marcowym zwycięzcą

W minionym miesiącu najlepszym recenzentem okazał Wojciech Fabia, który ocenił powieść W księżycową jasną noc autorstwa Williama Whartona.

„Wybrałem utwór pod tytułem W księżycową jasną noc, w której autor zawarł część wspomnień z okresu drugiej wojny światowej. Akcja powieści rozgrywa się na tyłach frontu w Ardenach w grudniu 1944 roku, gdzie sześciu Amerykanów musi zmierzyć się z okrucieństwami, jakie niesie za sobą konflikt zbrojny” – napisał uczeń drugiej klasy liceum. Jak widać, militarne tematy wyjątkowo pociągają „Rekordzistów”. Wojtek stwierdził również, że: „Wharton przekazał tę historię w bardzo zrozumiały dla czytelnia sposób. Wielokrotnie posłużył się kolokwializmami, dzięki którym w dobitniejszy sposób ukazał tragiczną sytuację chłopców. (…) Według mnie, jest to niezwykle przenikająca oraz dająca do myślenia opowieść o bezsensie wojny i życiu młodych ludzi, którzy muszą odnaleźć się w zupełnie nowej, niezmiernie trudnej rzeczywistości”. Brzmi ciekawie.

Cały tekst licealisty znajduje się w zakładce Po lekcjach uczniowie polecają. Już teraz zapraszamy do przeczytania nagrodzonej pracy, a pozostałych recenzentów zachęcamy do dalszego udziału w naszej zabawie.

W maju, romantyzm

W przedostatniej edycji Konkursu na recenzję najlepszy okazał się Mateusz Flaka z II klasy liceum. Laureat postanowił zrecenzować obejrzaną na...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się we wtorek 18 czerwca.

Wyniki rekrutacji LO BTS REKORD

Poniżej przedstawiamy listę uczniów rocznika 2003 i 2004.

Wykład dr Anny Mandreli

W dniu 31.05.2019r. odbył sie w auli Szkoły Mistrzostwa Sportowego REKORD w Bielsku-Białej wykład Pani dr Anny Mandreli - "Duchowość i...

Wyniki rekutacji

Wyniki rekrutacji do Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego BTS REKORD zostaną ogłoszone dnia 10 czewca.