r Sebastian Sikora i „bojówka” Legii Warszawa

Sebastian Sikora i „bojówka” Legii Warszawa

Licealista z klasy pierwszej okazał się najlepszym recenzentem w kwietniowej edycji Konkursu na recenzję.

Sebastian prezentował nam już książki oparte na wydarzeniach historycznych, jednak były to utwory związane z II wojną światową, dotykające problematyki militarnej. Tym razem nasz uczeń poruszył temat wymiaru sprawiedliwości, a raczej jego niedoskonałości. Książka, którą przeczytał Sebastian Sikora nosi nazwę #Uwolnić Maćka. Opowieść o 40 miesiącach życia, które ukradł mi system i jest autobiografią niesłusznie osądzonego Macieja Dobrowolskiego - zaciekłego kibica stołecznej Legii. Historia tyle interesująca, co przejmująca. Jak stwierdził autor recenzji: „Niesie ona przesłanie odnoszące się nie tylko do polskiego systemu sprawiedliwości, ale także do siły jaką tworzy ludzka solidarność”. Cały tekst znaleźć można w zakładce Po lekcjach uczniowie polecają.

My także dołączamy się do rekomendacji, a zarazem przypominamy, że zostały już tylko dwa miesiące do końca naszej zabawy. Adres e-mail, na który należy wysyłać prace, to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Czekamy na Wasze teksty!

Wielki powrót konkursu na recenzję

Od listopada tego roku powraca w naszej szkole konkurs na recenzje. Będzie jednak miał on zmienioną formę – otóż możecie wysyłać prace...

Spotkanie z Panią Urszulą Moździerz

13 i 20 listopada 2019 roku gościliśmy w naszej szkole - emerytowaną nauczycielkę geografii, autorkę podręczników i podróżniczkę - Panią...

Święto Niepodległości 11 listopada

Z okazji Święta Niepodległości społeczność naszej szkoły włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod patronatem MEN - "Do hymnu", o...

Wizyta Rafała Sonika

W ostatni wtorek tj. 22 października do naszej szkoły zawitał gość specjalny. Osobistość ta jest nam sportowcom znana przede wszystkim ze...

Przewodniczący samorządów uczniowskich

W roku szkolnym 2019/2020 przewodniczącym samorządu uczniowskiego Szkoły Podstawowej został Mikołaj Mojeszczyk, zaś jego zastępcą Piotr...