r Pierwsze kroki w Erasmusie+

Pierwsze kroki w Erasmusie+

Pod koniec listopada dwóch nauczycieli z naszej szkoły, Kazimierz Piela i Krzysztof Bąk, przebywało w Soderkopping w Szwecji na pierwszym spotkaniu w ramach projektu Erasmus+, w którym liceum SMS Rekord od niedawna uczestniczy.

Przypomnijmy, że tytuł projektu brzmi „Closing the gap in ICT”, a jego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych przy wykorzystaniu narzędzi internetowych i multimedialnych. Już wkrótce wystartuje platforma moodle, na której nauczyciele różnych przedmiotów będą mogli umieszczać zadania do wykonania dla uczniów, a uczniowie będą „wrzucać” tam swoje rozwiązania.

W spotkaniu w Szwecji uczestniczyli nauczyciele i dyrektorzy ze wszystkich szkół partnerskich uczestniczących w projekcie z Polski, Niemiec, Litwy, Rumunii, Bułgarii, Grecji, Turcji, Szwecji i Włoch. Zostały ustalone wszystkie szczegóły związane z realizacją Erasmusa, między innymi terminy najbliższych wyjazdów zagranicznych, w których wezmą udział uczniowie naszego liceum.

W ostatnim tygodniu lutego pojedziemy do Niemiec, by realizować zadanie zatytułowane „Cities telling their stores”. Zainteresowani uczniowie już teraz mogą przygotowywać różne historie związane z Bielskiem-Białą. Tekst musi być w języku angielskim (nie więcej niż 300 słów) i należy do niego dołączyć własnoręcznie wykonane zdjęcie ilustrujące opowiadaną historię. Najlepsze prace umieścimy na portalu projektu eTwinning. Znajdą się tam również prace uczniów z pozostałych szkół partnerskich.

Kolejny wyjazd będzie miał miejsce w ostatnim tygodniu kwietnia do Turcji. Tam będziemy pracować nad lekcjami angielskiego przywiezionymi przez nauczycieli z dziewięciu krajów uczestniczących w projekcie.

Przypominamy, że trwa też konkurs na logo naszego projektu. Uczniowie, którzy nie będą nad nim pracować na lekcjach, mogą indywidualnie zgłaszać swoje propozycje w wersji elektronicznej lub papierowej. Wszelkich informacji udzielają Kazimierz Piela i Krzysztof Bąk.

 

Wybory do samorządu uczniowskiego

W ubiegłym tygodniu odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Jest to dla wszystkich uczniów ważne wydarzenie, podczas...

BYŁ BIAŁO-ZIELONY, JEST BIAŁO-CZERWONY

Doczekaliśmy reprezentacyjnego debiutu Alana Czerwińskiego!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

W dniu dzisiejszym, 1 września 2020 roku, dyrektor szkoły, pani Anita Gańczarczyk, wraz z prezesem SMS BTS Rekord, Januszem Szymurą, oficjalnie...

WAŻNE! Wytyczne dotyczące bezpiecznego funkcjonowania szkoły

Zarządzenie nr 1-2020/2021 dyrektora SP i LO BTS „Rekord” Zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS dla szkół i placówek od 1 września...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września (tj. wtorek) na krytej trybunie boiska głównego "Rekordu".